Tema: Dönüm Noktası: O An

 

Dönüm noktaları, kritik değişim anlarıdır. Her insan, hayatında bu kritik anları tecrübe etmiş ya da edecektir. Hayatın akışı içerisinde bu kırılma noktalarını fark etmek veya kucaklamak kolay olmaz çünkü her “o an” arkasında köklü değişimleri saklar. Bilirsiniz var olan bir duruma karşı çıkmak, bir olaya tepki göstermek, eleştirmek veya değiştirmek her zaman kolay değildir. Cesur olmak gerekir… Cesaret, değişimin başlangıcıdır.

Dönüm noktaları, genellikle karanlık görünen anlarda ortaya çıkarken bu süreçte kendi ışığını bulabilen ya da kendine ışık olabilenler, durup şikâyet edenler yerine “başarabilenler” oluyor. Tarihe damgasını vuran başarılı insanlara baktığımızda da aktif dönüm noktalarını bulma çabasıyla ayırt edildiklerini görürüz. Bu kişiler doğru zamanda doğru seçimler sayesinde başarılara ulaştılar. Elbette tüm cesaretinize rağmen Jim Rohn’un da dediği gibi “Hedefinizi bir gecede değiştiremezsiniz, ancak yönünüzü bir gecede değiştirebilirsiniz.”

“O an” sadece insan hayatına özgü bir değişim süreci değil elbette. Evrenimiz milyarlarca yıllık ömrüne kaç dönüm noktası sığdırmıştır acaba? Ya da yüzlerce yıl hüküm sürmüş devletler? Her gün farklı bir değişime uyandığımız bu dünyada teknoloji, tıp, edebiyat veya sanat hangi kırılma noktalarının üzerinden gelişmeye, değişmeye devam ettiler.

Kimler Katılmalı?

Konferansımıza; TEDx konuşmalarına ilgi duyan, yaşama farklı bir pencereden bakmak isteyen öğrenciler, öğretmenler, akademisyenler, veliler ve değişime açık olan herkes katılabilir.


Kayıt

Konferansa katılım, konuya ilgi duyan herkese açık ve ücretsizdir. Ancak konferans 100 kişi ile sınırlı olduğundan katılım için kayıt yaptırılması zorunludur. Kayıt için tıklayınız.